Trendy w weselach

Ślub jak za dawnych lat? Choć retro jest ostatnio w modzie, zwłaszcza w przypadku ślubnych sukien, to dzisiejsze wesela zdecydowanie odbiegają od tych, które organizowano dawniej.

imagesDziś w modzie ślubnej panuje boom na sale weselne z prawdziwego zdarzenia, czyli przestronne i nowoczesne, najlepiej z odświętnie ubranymi kelnerami. Tak winno być w przypadku dużych wesel, organizowanych na przysłowiowe sto fajerków.
Bo trendy są albo śluby „na bogato”, lub zupełnie skromne, organizowane wyłącznie dla najbliższej rodziny i świadków.
W tym drugim przypadku, sala weselna musi być elegancka i przytulna.

Coraz częściej młodzi chętnie podpatrując zachodnie trendy, wybierają się w podróż poślubną, co jest dość widocznym znakiem naszych czasów.

Jak zawsze, w przypadku ślubów i wesel, istotnym elementem jest dekoracja. Począwszy od sali, po dekorację samochodu. Dziś ważne jest, by dopracowany został każdy detal. Najlepiej sprawdzają się do tego celu żywe kwiaty, które odpowiednio dobrane mogą stanowić istne dzieło sztuki…
Najbardziej popularne są kwiaty fantazyjne, a jednocześnie eleganckie. Powoli wypierają one kwiaty tradycyjnie wykorzystywane do dekoracji sali weselnej, czy do bukietów ślubnych. W przypadku dekoracji sal, wciąż w modzie są balony, choć coraz częściej pojawia się opinia, że na eleganckim przyjęciu, ta forma dekoracji jest niedopuszczalna. Tę decyzję jednak pozostawiamy bez komentarza, zwłaszcza, że jest to kwestia gustu.

Hitem ślubów są również zespoły muzyczne wykonujące muzykę ludową, zwłaszcza … góralską, o ile jedno z narzeczonych pochodzi z gór. Jeśli jednak nie ma się tyle szczęścia, w modzie pozostaje wynajęcie zespołu muzycznego, wykonującego muzykę na żywo. Alternatywą pozostaje DJ.

Choć wiele zmienia się rokrocznie w ślubnej modzie, niektóre rzeczy pozostają niezmienne. Warto więc w niektórych sprawach pozostać tradycjonalistą, a w innych pójść z duchem czasu i zaszaleć. W końcu ślub w większości przypadków bierze się raz. A skoro raz, to porządnie.

Sale weselne pod Poznaniem – rezerwuj już dziś!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.