Popularne europejskie cele pielgrzymek

MEDUGORJEMEDUGORJE

To miejsce objawień Matki Bożej – to tylko skały i kamienie, tam niewielkie pola wśród gór i mały kościół w wiosce Bośni i Hercegowiny – 35 km od Mostaru, a jednak od 24 – lat przyciąga do siebie rzesze ludzi z całego świata.

FATIMA

fatimaKtóż znał dolinę Cova da Iria przed rokiem 1917? A jednak w planach Bożych to niepozorne miejsce w dalekiej i ubogiej Portugalii stanęło nagle pod koniec I wojny światowej w centrum uwagi wielu ludzi na świecie. Zaledwie po kilku miesiącach, w dniu ostatniego objawienia, za sprawą trójki dzieci mówiących o zjawieniach się Pani, zgromadziło się na tym miejscu przeszło 70 tys. osób. Niektórzy twierdzą, że mogło ich być nawet 100 tysięcy. Dziś Fatima coraz bardziej przyciąga wzrok tych, którzy spragnieni są odnowy świata i Kościoła.

LOURDES

W połowie XIX wieku doświadczenia prostej, kilkunastoletniej dziewczyny spowodowały, że na Lourdes skupiła się uwaga świata. Nad brzegami rzeki Gave Matka Boska objawiła się Bernadecie Soubirous, a spokojna wioska zaczęła się przekształcać w centrum pielgrzymkowe.

W latach 1945-1959 objawiała się Maryja w Amsterdamie pewnej prostej kobiecie – Idzie Peerdeman i przekazała jej 56 Orędzi. 11 lutego 1951 r. przedstawiła się jej pod swoim nowym tytułem:”Jestem Panią, Maryją, Matką Wszystkich Narodów. (…) Przychodzę właśnie dzisiaj, aby powiedzieć ci, że taką chcę być. Ludzie wszystkich krajów po- winni być przecież jednością” (11.02.1951).

Tytuł ten wyraża Jej uniwersalne posłanie, dotyczące wszystkich narodów świata „Pani Wszystkich Narodów chce być zaniesiona do wszystkich, kimkolwiek by oni nie byli. Dlatego otrzymała ten tytuł – od Swojego Pana i Mistrza” (31.12.1951). Ze względu na ten tytuł Pani daje obietnicę: „Ona, pod tym tytułem, uratuje świat” (20.03.1953).

31 maja 1996 r. biskupi holenderscy wydali oficjalne oświadczenie, w którym zezwolili na publiczne oddawanie czci Maryi pod Jej nowym ty- tułem: „Pani Wszystkich Narodów”, a 31 maja 2002 r. ordynariusz miejsca JE biskup J.M. Punt uznał Objawienia Amsterdamskie za nadprzyrodzone.

Jedź i Ty przekonaj się sam !

A może i Ty potrzebujesz uzdrowienia życiowych ran na duszy i ciele. Możesz to zrobić autokarem, pociągiem, a nawet wynajętym samochodem.

Nie bój się, bo ONA – MATKA, przygarnie Cię do Swego Zbolałego Niepokalanego Serca i nie będziesz sam, bo będziesz z NIĄ i będzie Ci lżej !….

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.