Piesza pielgrzymka. Czas modlitwy i refleksji.

pielgrzymWiara jest bardzo istotnym elementem życia wielu z nas. Wierzymy, modlimy się, żyjemy zgodnie z przykazaniami i nauką Kościoła. Oprócz tych oczywistych rzeczy, warto zdecydować się od czasu do czasu na inne działania, które pokazałyby siłę naszej wiary. Swego rodzaju testem wiary może być piesza pielgrzymka.

Pielgrzymka do Częstochowy, Lichenia, innych miejsc kultu, to coś, na co każdy wierzący człowiek powinien choć raz w życiu się wybrać. Daje ona szansę na prawdziwe pojednanie się z Bogiem. Marsz do miejsc oddalonych niejednokrotnie o kilkaset kilometrów, przepełniony modlitwą, refleksjami, jest często spojrzeniem, w siebie i swoje wnętrze. Ten, kto był na takiej pielgrzymce, wraca często inaczej postrzegając świat. Widzi go lepszym i sam chce być lepszym.

Warto pielgrzymować

Jeśli chcemy bardziej zbliżyć się do Boga, nie wystarczy modlitwa, przeplatana codziennymi czynnościami. Nie wystarczą kwiaty składane przed ołtarzem, czy wieńce zanoszone w podzięce Maryi. Pielgrzymka to szansa na dłuższe przebywanie „z Bogiem”. Pielgrzymując, oddajemy Bogu nasz czas w całości, ofiarujemy wysiłek, ból, trud codziennego pokonywania wielu kilometrów drogi. Pomimo trudów, jest to jednak czas bardzo owocny, potrzebny.

Podsumowując

Pielgrzymka to wyższy stopień wiary w Boga. Pokazanie, iż jest dla nas naprawdę ważny. Jeśli tak uważamy, warto się na nią zdecydować. Nikt nie każe od razu decydować się na pieszą pielgrzymkę do Rzymu.Piesza pielgrzymka to również wysiłek fizyczny do którego trzeba się przygotować. Należy też skompletować odpowiedni strój dbając przede wszystkim o nogi (odpowiednie buty, skarpetki itp.)

Bliżej położonych miejsc kultu jest niemało. Warto je odwiedzać przy każdej okazji, jednak warto również sprawdzić siłę swojej wiary, właśnie pielgrzymując. Piesza pielgrzymka to dobry wybór.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.