Jakie kosmetyki warto zabrać na pieszą wycieczkę?

zimaZima jest porą roku kiedy nasza aktywność fizyczna znacząco spada, jednak na przekór tej teorii, wielu z nas właśnie teraz decyduje się na odkrywanie uroków pieszej turystyki. Planujesz wyjazd w polskie góry lub do jednego z egzotycznych kurortów? Zatem koniecznie zatroszcz się o zaopatrzenie swojej podręcznej kosmetyczki w odpowiednią zawartość.

Piesze wędrówki mają niezwykle korzystny wpływ na nasz organizm, jednak nierozsądne podejście do długich wypraw nie tylko nie wyjdzie nam na zdrowie, ale wręcz zaszkodzi. Przyjrzyjmy się zatem jakich kosmetyków używać, żeby spacer w górach lub po gorących piaskach pustyni nie wpłynął negatywnie na nasze zdrowie.

W GÓRACH SŁOŃCE OPALA MOCNIEJ
Polskie góry mają swój niepowtarzalny urok, jednak panujący tam zimowy klimat wcale nie jest korzystny dla naszego organizmu. Pierwszy problem z jakim przyjdzie nam się zmierzyć to siarczyste mrozy. Przed rozpoczęciem pieszej wędrówki koniecznie należy zadbać o natłuszczenie twarzy. W zależności od rodzaju cery, polecane kosmetyki to krem tłusty lub półtłusty (z akcentem na ten pierwszy). Nie wolno zapomnieć, że w wysokich partiach gór słońce mocno opali naszą skórę, więc krem koniecznie powinien zawierać filtr UV. A jak poradzić sobie z drobnymi odmrożeniami? Najlepsza będzie wazelina kosmetyczna.

JEDNO OKO NA MAROKO
W egzotycznych krajach również należy zadbać o odpowiednie kosmetyki. Piesze wędrówki w gorącym klimacie nie skończą się poparzeniami pod warunkiem, że nie zapomnisz o kremie z mocnym filtrem UV. Zadbaj również o talk do stóp – długi marsz w przepoconej skarpetce, lub co gorsza w samym bucie, skończy się bolesnymi obtarciami. Nie przesadzaj jednak z preparatami przeciwpotnymi – pamiętaj, że poprzez proces pocenia, ciało reguluje swoją temperaturę.

Zobacz też: Rosół wegetarianski – przepis

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.