Historia pielgrzymowania

Życie to raj, do którego klucze są w naszych rękach
Fiodor Michaijłowicz Dostojewski

Witamy Państwa serdecznie na stroni internetowej, która stanowi zaproszenie do odbycia wspaniałej podróży szlakiem „ Środkowoeuropejskie Ośrodki Pielgrzymkowe”. szlakiem, który wypełni potrzeby duchowe i cielesne każdego pielgrzyma, turysty.

Altötting, Maria Lankowitz, Pribram, Leśnica i Rosenthal to miasta – gminy, które każda z osobna, będąc posiadaczami najcudowniejszych miejsc w centrum Europy, postanowiły podjąc współpracę, aby te skarby odkryć przede wszystkim mieszkańcom Starego Kontynentu i świata.

Altötting, Maria Lankowitz, Svata Hora, Góra św. Anny i Róžant to jedyne miejsca, gdzie duch wyraża się w materii, a materia przemawia duchem, gdzie głębia tajemnic religijnych wzmacniana jest pięknem przyrody lub urodą zabytków. Wszystko to zaś umocowane jest w kapitale historycznym.

Wchodząc na szlak „Środkowoeuropejskie Ośrodki Pielgrzymkowe” otrzymujecie Państwo zaproszenie do poznania jednocześnie piękna całego powiatu Altötting w Bawarii, powiatu Voitsberg (Maria Lankowitz) w Styrii, kraju środkowoczeskiego (Pribram), Śląska Opolskiego (Leśnica) czy Górnych Łużyc (Rosenthal i Crostwitz).

Zapraszamy serdecznie do miejsc, które odwiedzili już nasi wspaniali papieże: śp. Ojciec Święty Jan Paweł II i obecny Ojciec Święty Benedykt XVI.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.